Dzień z pilskimi strażakami

W dniu 8 lutego br. na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 Państwowej Straży Pożarnej w Pile strażacy gościli rodzinę, która wylicytowała w aukcji charytatywnej zwiedzanie jednostki straży pożarnej.

Strażacy pełniący w tym dniu  służbę zaprezentowali pojazdy gaśnicze i specjalistyczne, będące na terenie jednostki. Każdy z pojazdów został dokładnie omówiony oraz przekazano przybyłym gościom informację na temat specjalistycznego wyposażenia tych aut.

Szczególnym zainteresowaniem wśród gości cieszyły się łodzie ratownicze do których można było wejść i usiąść  za sterami. Podczas zwiedzania siedziby straży pożarnej, tata z synem zaliczyli ćwiczenia w komorze dymowej. Tata, czynny strażak z jednostki OSP Kruszewo praktycznie pokonywał wszystkie przeszkody w zadymionej i rozgrzanej komorze, natomiast syn nadzorował cały przebieg z pomieszczenia sterowni. Kulminacyjnym punktem spotkania było ugaszenie kontrolowanego pożaru przy wykorzystaniu gaśnicy proszkowej. I to zadanie zostało wykonane i zaliczone przez strażaków.

Na sam koniec spotkania strażacy przekazali podziękowania dla gości za udział w aukcji charytatywnej oraz nie zabrakło wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Opracował: bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła

Zdjęcia: Portal Piła 112