Biegiem dla Filipa

W dniu 25 stycznia, zorganizowana została akcja charytatywna dla Filipa – 11-letniego mieszkańca Piły. Zdiagnozowano u niego guza mózgu, którego usunięcie wymaga kosztownej operacji i terapii za granicą. Powstało wiele inicjatyw takich jak aukcje internetowe, bal charytatywny czy turniej piłki siatkowej. Jedną z nich był również bieg pod hasłem „Biegniemy dla Filipa”

W założeniu miał to być wirtualny start dla biegaczy, nordic walking’owców, spacerowiczów oraz rowerzystów. Wirtualny, ponieważ można było zaznaczyć swój udział w każdym miejscu na ziemi, a pieniądze o równowartości co najmniej ilości pokonanych kilometrów, przelać na konto na rzecz Filipa. Plan zakładał wspólnie pokonać 8711 kilometrów, czyli trasę z Piły do Tokio, do miejsca podróży, o której marzy Filip. Czas wyznaczony na wykonanie tego zadania to 24 godziny.

Niektórzy, chcieli zacząć nabijać kilometry jak najwcześniej, dlatego już o godzinie 00:01 stawili się pod gościńcem Rębajło, celem przebiegnięcia do Jeziora Płocie i z powrotem. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile, którzy aktywnie włączyli się w akcję, mimo późnej pory i panującego chłodu.

Cel został osiągnięty, ponieważ łącznie wszyscy uczestnicy sobotniej akcji uzbierali 8945 kilometrów, a przekazane wpłaty pozwoliły zasilić kwotę potrzebną do rozpoczęcia leczenia.

Opracowanie: st. asp. Maciej Kowalski
Zdjęcia: asp. sztab. Maciej Pałubicki, Andrzej Grobelny