Ćwiczenia na terenie Składu Dolaszewo

W dniu 3.07.2019 roku na terenie 1 Bazy Logistycznej – Skład Dolaszewo zrealizowano wspólne ćwiczenia strażaków z JRG 1 w Pile, strażaków z Wojskowej Straży Pożarnej, Policji oraz pracowników ochraniających obiekt.

Pierwszy wątek ćwiczeń związany był z zagrożeniem terrorystycznym, drugi wątek związany był z działaniami ratowniczymi i polegał na symulacji zderzenia samochodu osobowego z cysterną przewożącą olej napędowy, w wyniku czego poszkodowany został jeden z kierowców oraz doszło do wycieku paliwa. W początkowej fazie do działań przystąpili strażacy z Wojskowej Straży Pożarnej, którzy wyciągnęli osobę poszkodowaną na zewnątrz i udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy, a także podali ciężką pianę gaśniczą pod uszkodzone pojazdy. Ze względu na wyciek na miejsce została zadysponowana Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego z JRG 1 w Pile, której zadaniem było uszczelnienie wycieku przy użyciu plastra uszczelniającego.

Wspólne ćwiczenia są okazją do sprawdzenia swoich możliwości w praktyce, oraz do zapoznania się z częścią obiektów występujących na terenie Składu Dolaszewo.

Sporządził: mł. kpt. Jacek Michalski, JRG 1 Piła
Zdjęcia: Filip Śliwiński